Zespół

Kim jesteśmy?

Szkołę językową Sunny Academy tworzy zgrany międzynarodowy zespół,
kochający uczyć, rozwijać się i organizować ciekawe wydarzenia.
Od 2010 prowadzimy zajęcia językowe na terenie Warszawy i okolic
oraz sprawujemy opieką metodyczną nad kilkunastoma placówkami edukacyjnymi.
W wolnym czasie szkolimy się, jeździmy na nartach, tańczymy i dużo podróżujemy;)

Aleksandra Popiołek-Ogoń, założycielka, metodyk

Z językami obcymi miałam do czynienia od czasu przedszkola, kiedy to całą rodziną mieszkaliśmy ze granicą.Potem mieszkając już w Polsce sporo podróżowaliśmy po Europie, pakując do auta namioty i rowery. W liceum miałam szczęście brać udział w międzynarodowych warsztatach teatralnych i muzycznych, do czego również po latach powróciłam jako opiekun. Pobyt w szkole za granicą, a potem w czasie studiów wyjazdy do pracy i na projekty pogłębiały moją ciekawość świata i radość z poznawania innych kultur. Chcąc móc się tym dzielić, podjęłam wybór Wydziału Neofilologii na UW i bloku nauczycielskiego. Mówię biegle po angielsku i niemiecku, a uczyłam się również francuskiego, szwedzkiego i holenderskiego. Pracując jako animator dziecięcy i lektor, marzyłam, żeby stworzyć miejsce, gdzie będą mogła uczyć, tworzyć, inspirować, dbać o uczniów i współpracowników i … tak od 2010 roku prowadzę szkołę językową Sunny Academy 😉 Od 2015 również współtworzę i rozwijam z dr. Grzegorzem Śpiewakiem program DeDOMOwe Przedszkole Dwujęzyczne. Pasjonują mnie różne tematy z dziedziny edukacji, rozwoju i przedsiębiorczości.

Ewa Pietruszyńska Al-Saqaf, koordynator szkoły

Jestem magistrem Nauk Politycznych, absolwentką Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. W Sunny Academy zajmuję się koordynacją pracy zespołu oraz obsługą i wsparciem Naszych Słuchaczy. Doświadczenie jakie przyniosłam do tej firmy staram się przekazywać lektorom i rodzicom. Najważniejszy dla mnie w tej pracy jest ,, uczeń” i jego komfort, aby dobrze czuł się w Naszej Szkole i poszerzał swoje horyzonty. Staram się budować pozytywne relacje w oparciu o ludzi, zawsze słucham.
Prywatnie jestem mamą dwóch uroczych dziewczynek, zakochana w fitnessie i współczesnym kinie francuskim 😉

Michał Adamus, lektor, koordynator ds. lektorów i metodyki

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez ostatnie 10 lat mieszkałem i pracowałem w Anglii  w działach rekrutacji i HR dla korporacji takich jak: Pioneer, DHL, O2-Telefonica, Coolina Group, gdzie również pogłębiałem swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego, dodatkowo w czasie wolnym uczęszczałem do Castleford i Wakefield College. Obecnie studiuję na Wydziale Pedagogiki oraz Dydaktyki i Metodyki nauczania j.angielskiego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Osobiście lubię historię, kulturoznawstwo, oraz filozofię Wschodu, a także podróże i gotowanie. Z Sunny Academy współpracuję jako lektor od 2017 roku, a od 2018 roku pełni także funkcję koordynatora ds.lektorów i wsparcia metodycznego. Sunny Academy lubię przede wszystkim za życzliwą i swobodną atmosferę, jaka panuje w teamie, oraz za wzajemny szacunek jakim darzą się tutaj lektorzy oraz cały zespół kierowniczy.

Joanna, lektorka języka angielskiego i niemieckiego

Od najmłodszych lat interesowały mnie języki obce. Początkowo angielski i niemiecki pojawiły się w moim życiu, a z pasji do angielskiego przez lata uzbierałam kolekcje przeróżnych materiałów do nauki języka. Dzięki francuskim piosenkom, zauroczyłam się tym językiem i zaczęłam się go uczyć. Mimo wielu pomysłów na ścieżkę życiową, los pokierował mnie na Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. I tak swoją wiedzę przekazuję już od kilku lat, z wielką satysfakcją, patrząc na wyniki moich uczniów. Mimo początkowej awersji do języka niemieckiego, teraz darzę go szczerą miłością i staram się ją zaszczepić także w moich podopiecznych. Sama cały czas się uczę, bo nigdy nie da się wiedzieć zbyt dużo. Z własnego, długoletniego doświadczenia w nauce języków obcych wiem, że nudna nauka równa się złym efektom. Dlatego zawsze proponuję to, co sama wypróbowałam na sobie, czyli pracę z „żywym” językiem, multimedialnie, z naciskiem na oglądanie i słuchanie bądź czytanie, co pomaga wzbogacić i ułatwić zapamiętywanie nowego słownictwa, a mówienie pozwala zamienić nasze „bierne” słownictwo w „aktywne”.

Lena, lektorka języka angielskiego

Mam kilka pasji w życiu. Jedną z największych jest język angielski, który pozwala mi poznać ludzi z całego świata, podróżować, mieszkać w różnych krajach, uczyć się  i który po prostu uwielbiam. Inną pasją jest muzyka, ponieważ jestem nauczycielem muzyki, uwielbiam śpiewać, grać na pianinie. Nauczanie dzieci również stanowi stanowi dużą część mojego życia i przynosi ogromną satysfakcję. Wszystko to doskonale łączy się między sobą w pracy lektora języka angielskiego.

Praca w szkole językowej Sumy Academy jest szczególna ze względu na wyjątkową przyjazną atmosferę, wsparcie metodyczne, indywidualne podejście do klienta i pracowników. Jest dla mnie bardzo ważne, aby pracować z ludźmi kreatywnymi, otwartymi i profesjonalistami, którym zależy na moim rozwoju i którzy wkładają całe serce w to, co robią. Mianowicie, takim właśnie jest zespół szkoły językowej Sunny Academy!

Renata, lektorka języka angielskiego

Jestem absolwentką Kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego, studiowałam również Amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam wiele kursów związanych z nauczaniem języka angielskiego. Przebywałam również w Irlandii, gdzie odbywałam szkolenia zarówno językowe, jak i organizacyjne.Od wielu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi  jako lektor i nauczyciel języka angielskiego. Pracowałam w wielu szkołach publicznych i prywatnych. W Sunny Academy pracuję z najmłodszymi uczniami. Cenię dobrą atmosferę i serdeczne relacje. Mam jednego syna. Jestem właścicielką psa Keksa. Lubię podróżować, przebywać ze zwierzętami, czytać, grać w brydża, słuchać muzyki i oglądać dobre filmy.

Anna, lektorka języka angielskiego

Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego, a w tym roku rozpoczynam naukę na Uniwersytecie Warszawskim, tym razem filologię węgierską, ponieważ języki obce to moja pasja – poza angielskim uczyłam się też francuskiego i rosyjskiego. Mam kilka lat doświadczenia w nauczaniu, zaczynałam od przygotowywania młodzieży do egzaminów i matur, a w Sunny Academy jestem od 2017 roku, co dało mi możliwość pracy także z młodszymi dziećmi. Jestem również aspirującą tłumaczką.
W pracy w Sunny Academy najbardziej cenię sobie elastyczność, sympatyczną atmosferę, i wsparcie. Czuję, że mogę się rozwijać i podejmować nowe wyzwania, jednocześnie wiedząc, że mogę liczyć na pomoc, materiały, i doświadczonego metodyka. Cieszę się, widząc postępy moje i moich uczniów, i wciąż staram się zarażać dzieci miłością do nauki języków, kreatywnie pomagając im stawiać pierwsze i następne kroki w tym obszarze. Zupełnie prywatnie pomagam schroniskom i staram się wychować kota i psa na porządnych obywateli, w międzyczasie chodząc do teatru i gotując nowe rzeczy.

Joanna, lektorka języka angielskiego

Jestem świeżo upieczonym magistrem anglistyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Moja miłość do języka angielskiego trwa od szkoły podstawowej i rozkwitła na studiach. Dzięki specjalizacji nauczycielskiej odbyłam szereg praktyk przygotowujących mnie do pracy jako nauczyciel i teraz pragnę dzielić się moją wiedzą z innymi. Dopiero zaczynam przygodę w Sunny Academy i mam nadzieję, że praca tutaj da mi nie tylko mnóstwo nowych doświadczeń, ale także satysfakcję i zawodowe spełnienie. Pragnę się rozwijać jako lektor, ale chcę też zarażać pasją do angielskiego innych. Preferuję naukę poprzez zabawę i indywidualne podejście do ucznia. A prywatnie? Jestem zapalonym molem książkowym, kocham moich przyjaciół, długie spacery i chcę kiedyś zwiedzić świat.